iPhone’nun popüler özelliği Vivo modellerine de geliyor

Vivo, 2024 yılı için en gelişmiş akıllı telefon modellerinden birini piyasaya sürmeye hazırlanıyor: Vivo X100 Ultra. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, bu cihaz geçtiğimiz hafta Çin’de 3C sertifikasyonuna tabi tutuldu ve ardından radyo sertifikasyonunu da aldı.

Vivo X100 Ultra, Çin anakarasında akıllı telefonların ulusal güvenlik ve kalite standartlarına uygunluğunu doğrulayan zorunlu bir sertifikasyon olan 3C sertifikasında V2366GA model numarası ile tespit edildi. Ayrıca, cihazın bir de uydu bağlantı desteği sunan ikinci bir varyantının olduğu söylentileri var. Bu söylentilere güç katan bir gelişme olarak, uydu versiyonu da V2366HA model numarası ile radyo sertifikasyonunu geçti.

Telefon, Tiantong uydusunu kullanarak iletişim kuracak ve böylece Vivo X100 Ultra, şirketin uydu bağlantısı sunan ilk akıllı telefonu olacak. Ayrıca, 3C sertifikasyonu, X100 Ultra’nın 80W kablolu şarj desteği sunduğunu gösteriyor. Bu, X100 ve X100 Pro modellerinden beklenenden daha düşük bir değer. Ancak Digital Chat Station’ın yakın zamanda yaptığı bir Weibo paylaşımına göre, cihazda büyük ihtimalle 5,500 mAh kapasiteli bir “büyük” pil bulunuyor.

iPhone’nun popüler özelliği Vivo modellerine de geliyor

2024 yılının en üst düzey kamera teknolojisine sahip Vivo X100 Ultra’nın, Sony’nin en yeni Sony Lytia LYT-900 ana sensörü ve etkileyici bir 100mm (4.3x) 200MP periskop telefoto lensine sahip olması bekleniyor.

Cihaz, 2024 yılına damgasını vuracak olan amiral gemisi yonga seti ile güçlendirilecek; ancak bu yonga setinin MediaTek mi yoksa Snapdragon mu olduğu henüz netleşmiş değil. Ayrıca cihaz, geniş RAM ve depolama alanı ile desteklenecek. Bunun yanı sıra, Vivo‘nun kısa süre önce tanıttığı BlueImage markalı kamera teknolojisini kullanabileceği söylentiler arasında.

Vivo X100 Ultra’nın, Mayıs ayında Çin’de Vivo X100s ve X100s Pro ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca, cihazın Vivo X100s Ultra olarak adlandırılma ihtimali üzerine de söylentiler var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir